Kamera & Güvenlik Sistemleri

Güvenlik kamera sistemleri nedir?

Teknolojinin de gelişmesiyle birlikte güvenlik gibi hassas bir konuda, günümüzde çözümlerin en başında gelen güvenlik kamera sistemleri ile yaşam alanlarımız sürekli kontrolünüz altında. Gözümüzün arkada kalmamasını sağlayan güvenlik kameraları sayesinde hem gerekli önemler alınıyor hem de hırsızlık gibi suçlar tespit edilebiliyor ve caydırıcı araç olarak kullanılabiliyor.

Güvenliğimizi emanet ettiğimiz kapalı devre izleme  sistemleri olarak da ifade edebiliyoruz. Bu yüzden güvenlik kamera sisteminin ihtiyaca göre planlanarak ve doğru seçilmesi önemlidir.


Güvenlik Kamerası Kurulacak Yerin Belirlenmesi

En gelişmiş özelliklere sahip kameralar bile yanlış noktalara monte edildiklerinde verimsiz olabileceklerdir. Görüş alanı açısından en verimli olabileceği düşünülen nokta tespit edilmelidir. Güvenlik kameraları, kurulduğu alanda sahip olduğu açıya bağlı olarak etrafı gözetler ve kaydedici özelliği sayesinde gece gündüz farketmeden görüntünün her saniyesinin yeniden izlenmesini sağlar. 


Güvenlik kameranız yerleştirilirken olabildiğince kör nokta kalmayacak şekilde düzenleme yapılması önemlidir.

Günümüzdeki teknolojinin getirdiği yenilikler tek kamera kullanılarak bile oldukça geniş bir alanın takibine olanak sağlayabilmektedir. Güvenlik kameraları seçiminde kör nokta tercihinizde önemli ise; sabit kameralar yerine hareketli kameraların tercihi ile kör nokta sayısını azaltabilirsiniz.


Kablosuz IP Kameralar

Tercihiniz kablosuz olarak çalışan IP kameralardan yana olabilir. Bu tür kameralar, aldıkları görüntüleri radyo dalgalarını kullanarak gönderir. Tek bir kontrol noktasından değil, farklı pek çok noktadan takip edilerek ethernet bağlantısı ile yayın yapabilirler. Görüntüleri incelemek için herhangi bir bilgisayar üzerinden internet erişimine sahip olmak yeterlidir. Özellikle İç mekanlarda tercih edebileceğiniz bu kameralar, alarm durumunda belirlenen bölge üzerinde sürekli görüntü sağlayabilirler.

Üstelik evde çok bulunmuyorsanız bu dijital video kamera tam size göre. Çünkü, tek düğmeye basarak  istediğiniz alanı  kontrol etme imkanını size sunabilecek  bir teknolojiye sahip. Kablosuz güvenlik kameraları kablosuz iletişim teknolojilerinin sunduğu gelişmiş şifreleme teknolojileri sayesinde kablolu sistemlere göre çok daha güvenlidir. Bu sebeple  kablosuz güvenlik sistemlerinin kırılması neredeyse imkansızdır.

Güvenlik sistemleri ile birlikte siz evde yokken açılabilen lambalar, evinizi kendi kendine süpüren elektrikli süpürgeler, eviniz tehlike altındayken size uyarı mesajı gönderen sensörler ve çok daha fazlası ilginizi çekiyorsa Atılım Bilgisayardaki ürünleri inceleyerek bu ürünler hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz. 

Dünyanın önde gelen markaları kullanılarak kurulacak sisteminizi, akıllı telefonunuz, tabletiniz veya bilgisayarınız ile istediğiniz yerden izleyin.

Güvenlik kamera sistemlerimiz ev ve sitelerden, ofis ve fabrikalara, farklı türde birçok kurumda güvenlik ve gözetim faaliyetleri için güvenle kullanılmaktadır. Atılım Bilgisayar olarak, ilimiz merkezinde ve ilçelerinde güvenlik kamera sistemleri tasarım, planlama, kurulum, onarım ve yapılandırma hizmetleri vermekteyiz.

Bütçenize uygun güvenlik kamera sistemleri hakkında bilgi almak için işyerimizi ziyaret edebilir ya da telefon ile irtibata geçebilirsiniz.


İç ve Dış Mekan Güvenlik Kamera Sistemi Uygulamaları

Güvenlik kameraları, kurulum yapılacak mekanın çevresel koşullarına ve kullanıcının özel ihtiyaçlarına bağlı olarak, farklı ürünler ve yapılandırmalara sahip olabilmektedir. Güvenlik kamera sisteminde kullanılacak ürünler, giriş ve çıkışlar, otoparklar, satış noktaları, açık ve kapalı alanlarda keşif yapıldıktan sonra planlama aşamasında belirlenmektedir.


Ev ve Binalarda Güvenlik Kamera Sisteminin önemi

Apartmanlar, kompleks binalar, büyük ve hızla değişen nüfus ile şiddet, hırzlık ve suç riskleri birçok yerde malesef yaşanmaktadır.Bu durumdan konut ve siteleri ve halka açık alanları korumak için mekana uygun tasarlanmış güvenlik kamera sistemleri fayda sağlamaktadır. Bina ve siteler için tasarlamış olduğumuz güvenlik sistemi ile tüm apartman sakinleri tarafından uzaktan erişim ve kontrol imkanı sunuyor. Kaydedilen görüntülerin saklanması ile olumsuz bir durum karşısında geriye dönük izleme ile kanıt sunarak suç içeren olayların çözümüne yardımcı oluyor.


İş Yerleri ve Ofislerde Güvenlik Kamera Sistemi

Güvenlik kamera sistemleri iş yerlerinde, konutlara benzer güvenlik ihtiyaçlarının yanında, iş yeri envanterini korumak, çalışan verimliliğini denetlemek gibi ihtiyaçlarda ticari olarak kullanılmaktadır. İş yerlerinde profesyonel olarak tasarlanmış bir güvenlik kamera sistemi, size tesisinizi gerçek zamanlı olarak izleme imkanı ve potansiyel tehlikeli durumları meydana gelmeden yakalamanızı sağlıyor.


Diğer Güvenlik Sistemleri ile Tam Entegrasyon

Güvenlik kamera sistemlerimiz, var olan erişim kontrol sistemleri, ziyaretci yönetimi ve video analiz sistemleriniz ile tam entegre çalışarak güvenlik önlemlerinizi daha da geliştirmenize olanak sağlıyor.

Güvenlik kamera sistemleri ile ilgili daha ayrıntılı bilgi almak ve ihtiyaçlarınıza özel çözümler üretebilmek için iletişime geçebilirsiniz.


Etiketler

Güvenlik, alarm, güvenlik sistemi, alarm sistemi, apartman güvenlik kamerası, güvenlik kamerası, işyeri güvenliği, bolu alarm, bolu güvenlik, bolu güvenlik kamera sistemi, düzce güvenlik kamera sistemi,